امید کردستانی مدیر سایت گوگل

012

معاون بازرگانی گوگل را نباید در رشد این سایت فراموش کرد. کردستانی پایه گذار سیستم ad words گوگل می باشد که نقش فوق العاده ای در درآمد زایی این شرکت ایفا کرد.

امید کردستانی معاون ارشد گوگل مجله تایم در ۸ می سال ۲۰۰۶ از او به‌ عنوان یکی از صد نفری که دنیای ما را شکل دیگری بخشیده‌ اند، نام برده است.

امید کردستانی یکی از ثروتمندترین ساکنان منطقه شمال کالیفرنیا است. مجله سن‌ خوزه در آن سال ارزش خالص ثروت او را ۹/۱ میلیارد دلار برآورده کرده است.

لقب “آقای دیپلمات” توسط همکاران امید در گوگل به او داده شده؛ در دره ی سیلیکون به‌ ندرت کسی، آن هم از افراد بلندپایه‌ ی شرکت ها، پیدا می شود که لباس رسمی بر تن کند، اگر هم بپوشد فقط در موقعیت های خاص؛ اما امید کردستانی همیشه با کت‌ و شلوار اتو کشیده و کراوات منظم سر کار حاضر میشود. به جز این، امید را به خوش‌ رویی و برخورد گرم می‌ شناسند؛ او به شیوه‌ی سرزمین مادری و برخلاف فرهنگ آمریکایی، دوستان، همکاران و حتی مدیرانش، برین و پیج را بغل میکند و به‌ گرمی با همه رفتار میکند.

امید کردستانی بعد از ۱۰ سال در ۲۰۰۹ میلادی گوگل را ترک کرد و به‌ صورت شخصی به مشاوره‌ ی تجاری پرداخت. اما مجدد در ۱۸ ژوئن ۲۰۱۴ با درخواست لری پیج به گوگل برگشت و سمت مدیر تجاری را عهده دار شد وسپس شرکت هولدینگ “آلفابت” (Alphabet) را تاسیس کنند و گوگل یکی از زیر مجموعه های آن شود کردستانی دوباره از گوگل خارج شد؛ هرچند او به عنوان مشاور ارشد آلفابت با لری پیج و سرگی برین در ارتباط نزدیک است.

امید کردستانی در ۱۴ اکتبر ۲۰۱۵ به دعوت “جک دورسی”، موسس توییتر، ریاست هیات مدیره این شرکت را بر عهده گرفت؛ البته قرار شد کردستانی مستقیماً در امور اجرایی هم وارد شود تا وضعیت توییتر به سامان برسد. وبگاه Recode او را محبوب ترین مدیر دره ی سیلیکون خطاب کرد و کارشناسان و البته سهامداران از این انتخاب استقبال کردند؛ ارزش توییتر در بازار سرمایه هم افزایش یافت.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس