لری پیج و سرگئی برین

008

لری پیج و سرگئی برین ، با راه اندازی گوگل ، به دنیای کسب و کار نشان دادند که چگونه اندیشه خلاق و تفکر سیستماتیک می تواند ، افکار مکتوب دو جوان را در خوابگاه های استانفورد ، مبدل به تکنولوژی بزرگ در جهان کند . لری پیج که مادرش استاد ریاضیات در آمریکا می باشد ، امروز در فهرست میلیاردهای جهان قرار دارد. او به عنوان phd استانفورد ، یک خلاق و نخبه به تمام عیار است .

او هر روز موتور جست و جوی گوگل را بر روی نوت بوکش چک می کند واشکالاتش را به مدیران ارشد گوگل انتقال می دهد . لری پیج را باید یک خلاق و کارآفرین بزرگ اینترنت دانست . امروز اگر گوگل لری پیج نبود ، بیش از ده ها میلیون کاربر اینترنت ، کاوش در خیلی از صفحات وب را از دست می دهند. گوگل ، یکی از مظاهر کارآفرین دیجیتالی جهان به شمار می رود.

گوگل ، اکنون ده ها هزار نفر را در اقصی نقاط جهان به کار مشغول کرده است . اشتغالی که بر محور فناوری اطلاعات پایه گذاری شده است و توانسته است در کم ترین زمان ، بهره وری و ثروت فوق العاده ای را برای دو جوان دره سیلیکون به ارمغان آورد. البته موفقیت کارآفرینی گوگل را نباید تنها بر محور این دو جوان بنیانگذار خلاصه کرد.

اثربخشی فعالیت افرادی چون مهندس امید کردستانی ، جوان نخبه و تئوریسین بزرگ گوگل که در موفقیت های این شرکت نقشی غیر قابل انکار ارائه نمود ، در کنار حضور فردی چون اریک اشمیت ، مدیرعامل گوگل ، بستر پیروزی گوگل فراهم شد .

اگر چه حضور افرادی چون سالار کمانگر ، مدیر بخش محصولات گوگل و ده ها ایرانی حاضر در این شرکت ، نقشی افتخار آمیز در موفقیت های گوگل در عرصه کسب و کار دیجیتالی ایفا کرده اند ، اما نباید فراموش کرد که شرکت گوگل ، امروز به مظهر خلاقیت دیجیتالی و نوآوری سریع مبتنی بر فرصت سازی و نیاز سنجی هوشمندانه بازار فناوری اطلاعات جهان تبدیل شده است و این یک برگ برنده بزرگ است .

 

سیصد و پنجاه و سومین شرکت برتر آمریکایی در سال 2006 با بیش از 8 میلیارد دلار درامد ، ارقامی است که فورچون 500 در سال 2006 ، برای بزرگان دره سیلیکون ، ارائه کرده است .

آن ها اکنون به عنوان جوان ترین میلیاردردهای دنیا ، از ناسا درخواست کرده اند که نام گوگل را بر روی کره ماه حک کند ! ان ها به زودی جزیره ای روی کره زمین خواهند خرید و نام آن را گوگل خواهند گذاشت . اگر شما اکنون نام شرکت Xerox را به عنوان کپی گرفتن در فرهنگ لغات می بینید ،

به زودی شاید نام Googling را با نام جست و جو کردن ، مشاهده کنیم. تاثیر گوگل در دنیای دیجیتال ، غیر قابل انکار است . هنرمندی این دو جوان ، آن قدر سریع ، اثر بخش و با ارزنده ترین شاخص های کسب و کار در اشل مدیریت آمریکایی در بازار همراه بود که نمونه های آن را کم تر در دنیا شاهد هستیم.

رهبران امروزی گوگل ، که در پایان سال 2007 ، 33 ساله می شوند ، هر یک بیش از 7 میلیارد دلار ثروت دارند. آن ها سی و یکمین ثروت مند جهان هستند .

ثروتمندانی که ثروت و رفاه آنان ، فقط مدیون تلفیق علوم کاربردی با فناوری اطلاعات و ارتباطات امروزی است . بازیگران گوگل ، مثل بازیگران اچ پی و امازون و حتی جنرال الکتریک ، راه کسب و کار در دنیای فیزیکی و دیجیتالی را با خلاقیت منسجم و تعهد به اصل نوآوری مداری و مشتری مداری هدفمند ، حفظ کرده اند . شرکتی که این دو جوان ثبت کردند ، تا سال 2006 ، بیش از 107 میلیارد دلار اعتبار داشته است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس