بیل گیتس خالق مایکروسافت

003

بیل گیتس را از دهه هشتاد میلادی ، به عنوان یک نخبه در دنیای دیجیتال می دانند . وی را باید رهبر کارآفرینان دیجیتالی جهان دانست . شرکت کارآفرین مایکروسافت ، اکنون به اندازه درآمد سالیانه کشورهای منطقه خلیج فارس ، ارزش مالی دارد. سیصد میلیارد دلار ، ارزشی است که هم اکنون شرکت گیتس ، در بازار فناوری اطلاعات جهان به خود اختصاص داده است .

تمام این اعتبار ، فقط از طریق کارآفرینی مبتنی بر نهاده های فناوری اطلاعات فراهم شده است . مایکروسافت ، اکنون یکی از بزرگ ترین کارآفرینان دیجیتالی جهان است و کم تر شرکتی در دنیا مي توان سراغ داشت که به اندازه این شرکت ، در اشتغال زایی مبتنی بر ICT ، پیش گام و موثر باشد.

ویلیام هنری گیتس سوم مشهور به بیل گیتس، در 28اکتبر 1955 در سیاتل،مرکز ایالت واشنگتن آمریکا به دنیا آمد.گیتس در خانواده‌ای به دنیا آمد که از تاریخی غنی از تجارت و سیاست و خدمات اجتماعی سرشار بود.پدر پدربزرگش شهردار و نماینده مجلس ایالتی بود،پدربزرگش معاون رئیس کل یک بانک ملی و پدرش ویلیام هنری گیتس دوم وکیل دادگستری و یکی از سرشناسان شهر سیاتل است و مادر او آموزگار مدرسه و یکی از اعضا هیئت مدیره یونایتد

وی اینترنشنال (United Way International) بود که در امور خیره نیز فعالیت داشت.بیل گیتس در اینخانواده و در کنار دو خواهر خود رشد کرد.گیتس در کودکی بیشتر وقت خود را در کنار مادربزرگ خود گذراند و از او تأثیر بسیار گرفت.از اول زندگی‌اش،جاه طلبی و بلندپروازی و حس رقابت از او می‌بارید؛همان عواملی که نیاکانش را به بالاترین مدارج حرفه‌ای شان رسانده بود.

در دبستان به سرعت از همسن و سالانش در تمام دروس به ویژه ریاضیات و علوم جلو افتاد.والدینش که این وضعیت را دیدند،او را در یک مدرسه معروف به نام لیک‌ساید ثبت نام کردند. .طبق آخرین آمار بیش از 95درصد از دارندگان رایانه‌های شخصی در سراسر جهان از محصولات مختلف مایکروسافت استفاده می‌کنند.درحال حاضر بیل گیتس با بیش از 50میلیارد دلار,ثروتمندترین مرد دنیا شناخته شده‌است.

او این مقام را چندین سال است که حفظ کرده.یکی از دلایل موفقیت مایکروسافت به گفته خود گیتس استخدام افراد باهوش در این شرکت است.گیتس زمانی که فقط 19سال داشت مایکروسافت را مدیریت می‌کرد.او بقدری کار می‌کرد که حتی گاهی چند روز محل کار خود را ترک نمی‌کرد و به همراه کارمندان خود بسختی برروی پروژه‌های مختلف و سفارش مشتریان کار می‌کرد.گیتس در سال 1992با ملیندا فرنج گیتس ازدواج کرد که حاصل آن یک دختر (متولد سال 1996) و یک پسر (متولد سال 1999) بوده‌است.بیل گیتس راه مادر خود را ادامه داد و بهمراه همسر خود چندین موسسه خیره در سراسر دنیا تأسیس کرد.هم اکنون بیل گیتس همراه همسر و فرزندان خود در شهر سیاتل ساکن است.

در حال حاضر مایکروسافت با بیش از چهل هزار کارمند در شصت کشور جهان و با درآمد خالص 25,3میلیارد دلار در پایان سال مالی 2001 یکی از موفقترین شرکتهای ایالات متحده آمریکا و یکی از راهبران صنعت رایانه بوده‌ است.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

قالب وردپرس